Jak wykąpać jamnika

Proces kąpania jamnika może być stresujący zarówno dla psa, jak i dla właściciela. Aby proces ten przebiegał sprawnie, postaraj się zachować spokój i używaj uspokajającego języka. Po kąpieli zaoferuj psu smakołyk lub pochwałę, aby zachęcić go do czerpania przyjemności z kąpieli. Kąpiel jamnika nie jest tak trudna, jak Ci się wydaje. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych wskazówek, a Twój pies będzie o wiele szczęśliwszy!

Zacznij kąpiel kładąc jamnika na macie antypoślizgowej. Pamiętaj, aby podczas kąpieli podeprzeć grzbiet psa. Umieszczając psa w wannie, pamiętaj, aby używać ściereczki o miękkiej fakturze. Upewnij się, że pies dobrze czuje się w wodzie, zanim ją opuści. Możesz również użyć maty do lizania lub ściereczki do delikatnego czyszczenia pyska psa.

Przed myciem jamnika upewnij się, że używasz miękkiej szmatki i delikatnie wcierasz szampon w jego sierść. Uważaj, aby szampon nie dostał się do oczu lub uszu psa. Po umyciu ciała możesz dodać odżywkę i ponownie spłukać. Po kąpieli wytrzyj miękką ściereczką pysk i uszy psa. Koniecznie nagródź psa za to, że jest tak czysty.

Temperatura wody powinna być letnia lub nieco niższa od temperatury ciała psa. Gorąca woda może być zbyt gorąca dla Twojego jamnika, co może spowodować stres. Zawsze utrzymuj temperaturę wody na poziomie letnim lub nieco powyżej klatki piersiowej psa. Następnie delikatnie polej wodą ciało jamnika, zwracając szczególną uwagę na jego głowę i uszy. Pamiętaj, że podczas całej kąpieli musisz zapewnić psu spokój – możesz się spodziewać, że będzie się dużo wiercił i będzie zestresowany.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Skracarki do sierści dla psów