Wskazówki pielęgnacyjne dla jamników przewodowych

Istnieją pewne wskazówki dotyczące pielęgnacji jamników, które mogą sprawić, że Twój pies będzie wyglądał lepiej. Jeśli jesteś właścicielem jamnika przewodowego, powinieneś zastosować się do tych samych wskazówek, aby ogolić sierść psa. Zacznij od podniesienia przedniej łapy i wyskubania włosów z sierści znajdującej się pod nią. Następnie przycinamy sierść wzdłuż podbrzusza, pod brzuchem, między przednimi łapami i na ogonie, aby uzyskać jednolity wygląd. Przycinaj również sierść z wrażliwych miejsc na ciele psa.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zawsze możesz zdecydować się na golenie sierści psa. Musisz jednak pamiętać, że golenie sierści psa może spowodować urazy. Powinieneś także regularnie szczotkować sierść psa, aby była gładka. Powinieneś unikać golenia, jeśli nie możesz sobie na to pozwolić. Możesz też kupić grzebień E, który pozostawi około centymetra włosa.

To, czy wybierzesz długą czy krótką sierść, zależy od Twoich osobistych preferencji. Długa sierść ma tendencję do gromadzenia zanieczyszczeń i utrudniania chodzenia. Długie włosy na łapach mogą również uszkodzić opuszki łap psa. Sierść można przycinać na kilka różnych sposobów, w zależności od długości sierści psa. Możesz przycinać sierść w domu lub odwiedzić salon pielęgnacji, ale wizyta w salonie może być dla psa stresująca.

Jamniki długowłose nie wymagają zbyt częstej pielęgnacji. Psa należy kąpać co najmniej raz na trzy lub cztery miesiące. Zawsze zachowaj ostrożność podczas kąpieli psa. Woda powinna być chłodna i nie może być zbyt gorąca. W wannie powinna znajdować się mata antypoślizgowa, która ułatwi ten proces. Upewnij się, że używasz szamponów i odżywek przeznaczonych specjalnie dla psów, i zawsze szukaj preparatów bezzapachowych.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Czy doberman ma sierść?