Czy Chihuahua lubi dzieci? Tak!

Czy Chihuahua lubi dzieci? Tak! Jeśli myślisz o adopcji jednego z nich, oto kilka ważnych wskazówek dla Ciebie i Twojego dziecka. Dzieci powinny być pod nadzorem, kiedy przebywają w pobliżu psa. Upewnij się, że dzieci nie próbują bawić się z psem w sposób brutalny i ustal zasady dotyczące tego, kiedy mogą się z nim bawić. Na przykład, dzieci nie powinny bawić się z psem, gdy ten je. A jeśli Twoje dziecko potrafi mówić, spróbuj nauczyć je mówić w psim języku, aby nie zostało zranione przez szczeniaka.

Chociaż chihuahua nie okazują zbyt wielu emocji w stosunku do innych ludzi, na ogół nie są nieśmiałe. W rzeczywistości niektóre z nich okazują zazdrość w stosunku do swojego nowego dziecka. Można temu zapobiec poprzez szkolenie, dyscyplinę i socjalizację. Należy również pamiętać, że niemowlęta lubią wkładać przedmioty do ust, a interakcje bez nadzoru mogą prowadzić do tego, że Chihuahua gryzą i szczekają na dziecko.

Dzieci i Chihuahua są często bardzo przyjazne i chętne do zabawy w pobliżu dzieci. Jednak w pobliżu dzieci chihuahuas mogą być agresywne, dlatego dobrym pomysłem jest stopniowe wprowadzanie ich do grupy. Zachowaj oddzielne przestrzenie i spotykaj się o określonych porach. Dzieci wykorzystują wszystkie swoje zmysły i młodemu człowiekowi może być łatwiej poradzić sobie ze zdenerwowanym psem niż z agresywnym. Może to znacznie ułatwić obsługę i pielęgnację psa.

Małe dzieci nie potrafią w pełni przetwarzać języka i maluch może nie rozumieć, co mówi pies. Jednak dziecko w wieku około czterech lub pięciu lat może rozumieć polecenia i być bardziej cierpliwe. Ponadto zarówno psy, jak i dzieci mogą osiągnąć wiek dojrzewania i ich zachowanie może się zmienić. Jeśli rodzice nie wysterylizują psów, ich szczenięta mogą się ze sobą łączyć i tworzyć niechciane mioty. Może to być jednak niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby dokładnie zaplanować ten proces.

Sprawdź również:   Kiedy jamnik jest dorosły?
Podobne Tematy