Czy Chihuahua lubi hotele dla psów?

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z zlotygrod.pl

Zanim zostawisz swojego Chihuahua w hotelu dla psów, sprawdź sam to miejsce. Czy panuje w nim odpowiednia atmosfera? Czy ma ściany od podłogi do sufitu? Czy jest czyste i ma system kontroli temperatury? Czy Twój pies będzie tam szczęśliwy? Jeśli nie, być może będziesz musiał zastanowić się nad innym wyborem. Hotel dla psów ma jednak wiele pozytywnych cech.

Po pierwsze, sprawdź, czy jest w nim wydzielona specjalna strefa dla małych psów. Duże psy nie powinny wchodzić w interakcje z małymi psami. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby Twój mały pies mieszał się z personelem, być może uda Ci się wygospodarować miejsce w biurze. Jeśli jednak Twój Chihuahua nie ma nic przeciwko temu, możesz znaleźć miejsce, które pozwoli Twojemu małemu psu zostać w biurze razem z personelem.

Następnie zdecyduj, czy Twój Chihuahua jest psem, którego można szkolić w klatce. Zajęcia szkoleniowe pomogą Ci wyszkolić je tak, aby były dobrymi hotelowymi pupilami. Chihuahuy lubią być jedynymi psami, więc nie dogadują się z innymi. Chociaż są bardzo słodkie i nie rozumieją swojej wielkości, czasami bywają nieco władcze.

Inną ważną rzeczą, którą należy rozważyć, jest temperament Twojego Chihuahua. Niektóre z nich są zamknięte w sobie, podczas gdy inne od razu stają się przyjazne. W zależności od temperamentu, Twój Chihuahua może wymagać socjalizacji z nieznajomymi. Musi się nauczyć, jak witać się z ludźmi i jak wchodzić z nimi w interakcje. Dobra wiadomość jest taka, że ten mały pies jest często trudny do wytresowania, ale odpowiedni trener może zdziałać cuda.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Czy da się wyczesać dobermana?