Czy chihuahua ma włosy?

Czy chihuahua mają włosy? Jeśli tak, to można je sklasyfikować jako gładkowłose lub długowłose. Chihuahuy długowłose mają dłuższą sierść niż ich krótkowłose odpowiedniki. W porównaniu z Chihuahuami typu teacup, długowłose Chihuahuy wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż ich krótkowłose odpowiedniki.

Długowłose Chihuahuy mają dłuższą sierść niż krótkowłose

Długość sierści Chihuahua odgrywa ważną rolę w określeniu, jaki typ Chihuahua wybierzesz. Obie rasy mają długą i krótką sierść, więc długość sierści u jednej rasy będzie inna niż u drugiej. Aby zarejestrować długowłosego Chihuahua, u obojga rodziców musi występować recesywny gen długiego włosa.

Ponieważ długowłose Chihuahua mają dłuższą sierść niż krótkowłose, mają większą zdolność do zrzucania sierści niż krótkowłose. Ponieważ długowłose chihuahuany nie są przystosowane do życia na zewnątrz, mogą bardzo marznąć. Brak ciepłoty ciała sprawia, że są podatne na otyłość.

Wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż chihuahuany krótkowłose

Długowłose chihuahuany wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż ich krótkowłose odpowiedniki. Chihuahuy długowłose zrzucają więcej niż krótkowłose, ale są łatwiejsze w obsłudze. Ponieważ ich włos okrywowy jest miękki i delikatny, łatwiej jest je pielęgnować. Są łagodne, jeśli chodzi o zrzucanie sierści, ale wymagają codziennego szczotkowania.

Długowłose chihuahuany wymagają bardziej regularnego szczotkowania i kąpieli niż krótkowłose. Oba typy psów dużo zrzucają. Chihuahua długowłosy powinien być kąpany raz w miesiącu i mieć obcinane paznokcie. Pielęgnacja chihuahuy jest podobna do pielęgnacji chihuahuy krótkowłosej. Główną różnicą między długowłosymi a krótkowłosymi Chihuahuami jest rodzaj sierści.

Wymagają one więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż Chihuahuy o gładkiej sierści

Chihuahua krótkowłosy może wymagać tylko cotygodniowego szczotkowania, ale długowłosy może potrzebować cotygodniowego szczotkowania i okazjonalnego trymowania. Obie odmiany wymagają kąpieli, a obcinanie paznokci jest konieczne w przypadku obu odmian. Ponadto konieczne jest regularne usuwanie woskowiny z uszu, aby zapobiec infekcji. Chihuahuy z krótką sierścią mogą być mylone z tymi o gładkiej sierści i wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych.

Sprawdź również:   Czy jamnik jest psem domowym?

Chociaż chihuahuy z długą sierścią wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż psy krótkowłose, to jednak ich zrzucanie jest znacznie ograniczone. Długowłose Chihuahuy mają więcej sierści, która jest lepiej zabezpieczona, więc mniej jej wypada. Ponadto spędzisz mniej czasu na czyszczeniu podłogi i mebli.

Są mniejsze niż szczeniaki rasy teacup

Różnice między szczeniakami rasy teacup i standardowymi są związane z ich wielkością. Małe szczeniaki Chihuahua są zazwyczaj klasyfikowane jako Teacup Chihuahuas. Hodowcy ci nie mają standardów, które określają, czym jest Teacup Chihuahua, i po prostu używają tego terminu, aby zwrócić na siebie uwagę. Różnice między tymi dwoma rasami nie są jednak aż tak zauważalne.

Teacup Chihuahuas potrzebują codziennego ruchu i powinny być wyprowadzane na spacery trwające co najmniej 15 minut. Wystarczy krótki spacer po okolicy lub po salonie, ale nigdy nie powinien on być zbyt długi. Teacup Chihuahua jest bardzo aktywnym psem i powinien być stale stymulowany.

Podobne Tematy