Czy Dingo można czesać?

Możesz się zastanawiać: „Czy Dingo można czesać?”. Odpowiedź na to pytanie zależy od osobowości i nawyków pielęgnacyjnych Twojego psa. Dingo są przyjazne i czułe, ale są też powściągliwe w stosunku do obcych. Ich wyjątkowe zachowanie sprawia, że tworzą silne więzi z właścicielami i ignorują wszystkich innych. Jednak socjalizacja jest niezbędna, aby pies był szczęśliwy i zdrowy, i jest warta wysiłku.

Dingo ma krótką, rudą sierść. Jego sierść może mieć różne kolory, w zależności od rodzaju środowiska, w którym żyje. Na pustyni sierść może mieć kolor złoty, natomiast w lesie jest czarna lub ciemnobrązowa. Czystej krwi dingo mają białe stopy i końcówki ogona. Ich krótkie, krzaczaste futro na ciele jest odporne na warunki atmosferyczne, ale sierść na ogonie jest długa i szorstka.

Możesz użyć grzebienia do usuwania mat z sierści psa. Podczas szczotkowania pamiętaj, aby zaczynać od włosów znajdujących się najbliżej skóry. Jeśli Twój pies nie czuje się komfortowo podczas tego typu szczotkowania, możesz użyć nożyczek. Używając tych narzędzi, pamiętaj, aby nie ciągnąć zbyt mocno, ponieważ zęby grzebienia mogą przeciąć skórę. Duże maty można usunąć, przecinając je na pół.

W Stanach Zjednoczonych psy dingo nie są uznawane za zwierzęta domowe, ale pochodzą z Australii. Potrafią przystosować się do różnych siedlisk i były niezwykle pożyteczne dla rolników, kontrolując populację królików, dzikich świń i innych szkodników w gospodarstwach. Jednak ich popularność jako szkodników skłoniła rząd australijski do podjęcia próby wytępienia tego gatunku. Istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć ryzyko zranienia dingo.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Jaki szampon do kąpieli dla szczeniaka rasy Dobermann