Czy da się wyczesać dobermana?

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z rybyakwariowe.com.pl

Jeśli zastanawiasz się, czy da się wyczesać dobermana, ten artykuł jest dla Ciebie. Chociaż prawdopodobnie chcesz, aby sierść Twojego dobermana była jak najczystsza, szczotkowanie jej jest raczej przykrym obowiązkiem, niż przyjemną czynnością. Kilka razy w tygodniu to wystarczająca ilość dla dobermana, ale częstsze szczotkowanie pomoże zminimalizować ilość martwych włosów i rozprowadzić naturalne olejki. Rezultatem będzie gładka sierść i zdrowa skóra.

Dobermany nie są jedynymi rasami, które wymagają rutynowego obcinania paznokci. Chociaż większość psów nie wymaga rutynowego przycinania paznokci wokół uszu i oczu, dobermany nie są tu wyjątkiem. Regularna kontrola tych okolic jest ważna, aby zapobiec infekcjom, które mogą uszkodzić organy psa. Najlepszym momentem na wyczesanie dobermana jest okres szczenięctwa. Utrzymywanie szczeniaka w czystości pomoże zapobiec infekcjom i sprawi, że pielęgnacja będzie przyjemna i efektywna zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa.

Jeśli szukasz wysokiej jakości narzędzia do pielęgnacji, wypróbuj Furminator. Narzędzie to ogranicza wypadanie włosów nawet o 90% i zapobiega tworzeniu się kłębków sierści pod sierścią. Jest to również świetny sposób na utrzymanie domu i ubrań w czystości i bez alergenów. Jest tak samo skuteczny jak profesjonalna pielęgnacja. Niezależnie od wyboru, Twój Doberman będzie zadowolony z Twoich starań!

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Jakie imię dla jamnika?