Czy Dingo może jeść słodycze?

Czy Dingo może jeść słodycze? To pytanie nurtuje większość ludzi. To dzikie zwierzę żyje w Australii, ale nie widziano go od końca lat 80. ubiegłego wieku. W rzeczywistości nie występuje nawet na Tasmanii. Ale wkrótce to się zmieni. Obecnie dingo można spotkać w tropikalnych lasach deszczowych Azji Południowo-Wschodniej. Rodzina dingo składa się z trzech różnych typów:

Młode dingo tracą na wadze po opuszczeniu nor lub stad. Muszą nauczyć się polować na własne pożywienie. Zazwyczaj widuje się je późnym latem i wczesną jesienią, mają czarną sierść na grzbiecie. Do czasu osiągnięcia dorosłości mają tendencję do tycia, ale mogą przybrać na wadze i uzyskać kondycję pozwalającą na dołączenie do stada. Jednak jest mało prawdopodobne, aby dingo jadł słodycze, zwłaszcza te cukrowe.

Dingo mogą być jednak ciekawskie i ostrożne, jeśli chodzi o nowe rzeczy. Jak każde inne dzikie zwierzę, niechętnie podchodzą do nowych rzeczy, zwłaszcza do ludzi. Ponieważ są terytorialne, mogą ugryźć człowieka, jeśli ten spróbuje się do nich zbliżyć. Jeśli ugryzą człowieka, są poddawane eutanazji, dlatego nie powinieneś próbować podawać dingo słodyczy! Nie jest jednak rzadkością, że dingo spróbuje nowego jedzenia.

Możesz nawet dodać je do profilu swojego psa, aby śledzić spożycie pokarmu w miarę upływu czasu. Następnie możesz monitorować zachowanie każdego dingo, aby dowiedzieć się o nim więcej. Profile te są szczególnie przydatne do śledzenia poszczególnych dingo przez pewien okres czasu. Możesz również wykorzystać te informacje, aby dowiedzieć się, czy pies lubi jeść posiłki. Możliwe, że ulubione przysmaki Twojego psa przyciągają je już od jakiegoś czasu.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Czy doberman jest psem domowym?