Czy jamnik może mieszkać w hodowli?

Możesz się zastanawiać Czy jamnik może mieszkać w klatce, a odpowiedź na to pytanie brzmi stanowcze „Tak!”. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Twój pies, są to bardzo inteligentne psy, które kochają swoich ludzkich towarzyszy. Chociaż nie lubią zostawać same przez dłuższy czas, powinieneś wykorzystać ten fakt na swoją korzyść. Na przykład, szkolenie psa w klatce nie powinno trwać dłużej niż dwie godziny i nie dłużej niż raz dziennie.

Klatki będą wystarczająco duże, aby pomieścić jamnika, ale nie będą miały wystarczająco dużo miejsca, aby pozwolić mu się rozprostować i pobiegać. Musisz się upewnić, że skrzynia jest wystarczająco duża, aby zaspokoić naturalny instynkt jamnika, jakim jest „czysta jama”. W przeciwnym razie Twój jamnik może sikać w jednym końcu, a bawić się w drugim. Musisz uważnie obserwować go, czy nie ma oznak, że się załatwił. Jeśli Twój jamnik jest młody, pamiętaj, aby umieszczać go w klatce, kiedy wychodzisz z pokoju.

Niska budowa ciała jamnika może utrudniać mu wydostanie się z wody, kiedy pada deszcz lub śnieg. Mogą również zahaczać o płoty i znaleźć się w niebezpieczeństwie. Trzymanie ich na zewnątrz jest nie tylko niebezpieczne, ale i samotne. Może się nawet okazać, że będziesz całkowicie unikał zabaw na świeżym powietrzu i będziesz się cieszył, że nie pozwoliłeś jamnikowi błądzić!

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Czy Chihuahua lubi dzieci? Tak!