Dlaczego doberman szczeka?

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego doberman szczeka. Chociaż to zachowanie jest naturalne, szczekanie może powodować u właściciela ogromną frustrację. Dobrze wyszkolony doberman szczeka tylko wtedy, gdy dzieje się coś niezwykłego, aby zaalarmować właściciela. Ponadto dobermany, które są pozostawione same sobie w małym mieszkaniu, będą odczuwać zwiększony niepokój i szczekanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego dobermany szczekają. Oto kilka najczęstszych powodów:

Dobermany mają system ostrzegawczy

Doberman ma system ostrzegawczy, dzięki któremu pies wie, że coś jest nie tak. Uszy są rozluźnione w chwili narodzin, ale mogą urosnąć do 12 cali. Ogon jest tradycyjnie przycinany, aby go skrócić, choć zwolennicy twierdzą, że ma to na celu ochronę ogona przed uszkodzeniem. Amerykański Związek Kynologiczny twierdzi, że przycinanie ogona ma charakter kosmetyczny, ale wiele krajów zakazało tej praktyki. Niezależnie od celu, obcinanie ogona może powodować ból i dyskomfort u szczeniaka.

Są inteligentne

Dobermany są znane ze swojego szczekania. Chociaż wiele psów ma tendencję do ciągłego szczekania, dobermany są bardzo podatne na szkolenie. Właściciele mogą zapobiegać nadmiernemu szczekaniu, stosując środki tłumiące szczekanie lub smakołyki treningowe. Szczekanie dobermana może chronić dom i rodzinę. Nie tylko ludzie są traumatyzowani przez szczekanie dobermana, ale nawet króliki mogą przestraszyć się tego hałasu.

Są lojalne

Dobermany są lojalne, ponieważ szczekają. To szczekanie jest nieodłącznym elementem ich temperamentu. Chociaż nie są tak lojalne jak inne rasy psów, są tak samo czułe jak inne psy. Psy te wymagają również mniejszej socjalizacji niż inne rasy. Często są tolerancyjne w stosunku do innych zwierząt domowych i osób odmiennej płci. Choć znane są ze swojego instynktu stróżowania, dobermany nie muszą być koniecznie ogrodzone, aby stać się dobrymi zwierzętami domowymi. Powinieneś raczej rozpocząć szkolenie psa w młodym wieku, aby nauczył się on być odpowiedzialnym członkiem rodziny. Możesz zacząć od zapewnienia psu odpowiedniej diety i ćwiczeń, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać jego szczekanie. Jeśli nie zapewnisz dobermanowi odpowiedniego ruchu i odżywiania, może on nabawić się lęku separacyjnego.

Sprawdź również:   Jak długo żyje Brittany?

Są to psy o dużej energii

Dobermany są psami o dużej energii, a najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi jest jak najczęstsze ćwiczenie. Muszą być aktywne co najmniej godzinę dziennie. Potrzebują również dużej ilości stymulacji umysłowej i ćwiczeń. Właściwa socjalizacja ma kluczowe znaczenie dla szczęśliwego i zdrowego dobermana. Odpowiednie szkolenie pomoże Ci wyszkolić dobermana tak, aby prowadził szczęśliwe i zdrowe życie. Niezależnie od rasy, dobermany są inteligentnymi i pełnymi energii psami.

Podobne Tematy