Długość życia dorosłego Azawacha

W zależności od tego, jakie są specyficzne problemy zdrowotne i genetyczne Twojego Azawacha, możesz oszacować jego długość życia. Średnia długość życia psów rasy Azawakh wynosi od dwunastu do piętnastu lat. Rasa ta znana jest ze swojego popędu żerowania, co sprawia, że trudno jest ją odpowiednio wyszkolić. Tak jak w przypadku każdego innego psa, będziesz musiał nauczyć swojego Azawacha przywoływania na zawołanie. Azawaki lubią też przebywać w towarzystwie innych ras psów morskich, aby zapewnić sobie towarzystwo. Azawaki są niezwykle wytrzymałymi psami, co jest ich kolejną zaletą. Poza tym, że są rasą wytrzymałą, Azawaki są stosunkowo wolne od poważnych problemów zdrowotnych. Są jednak podatne na pewne schorzenia, takie jak niedoczynność tarczycy i ataki padaczki.

Sierść azawakhów zawiera naturalne olejki, a pielęgnacja powinna być wykonywana raz lub dwa razy w tygodniu. Należy go kąpać co najmniej raz w miesiącu, a paznokcie regularnie szczotkować. W tym okresie bardzo ważne jest socjalizowanie szczeniaka z ludźmi, ponieważ może on wykazywać naturalną podejrzliwość w stosunku do obcych. Azawakh może cierpieć na ucisk kręgosłupa, który może powodować niestabilność tylnych kończyn i ból szyi u młodych psów.

Azawakh może żyć od 12 do 15 lat. Jego cienka sierść i skóra czynią go dobrym kandydatem do treningu agility, który stanowi wyzwanie i wzmacnia więź między psem a właścicielem. Ich długość życia jest stosunkowo krótka w porównaniu z innymi rasami, a większość dorosłych osobników żyje od dziesięciu do dwunastu lat. Azawaki nie mają większych problemów zdrowotnych, ale wymagają regularnych wizyt u lekarza weterynarii i szczepień. Ich uszy muszą być czyste, a zęby regularnie szczotkowane. Ogólnie rzecz biorąc, Azawakh jest bardzo zdrowym, aktywnym psem.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Ile powinien ważyć dorosły Azawakh?