Ile powinien ważyć dorosły Azawakh?

Azawakh to rzadka rasa psów. Jest bardzo energiczny i potrzebuje ruchu, zwłaszcza gdy jest młody. Bez ruchu Azawakh może stać się ospały, a nawet wykazywać zachowania destrukcyjne. Ponieważ potrzebują one regularnego ruchu, ważne jest, aby podczas spacerów lub załatwiania spraw trzymać je na smyczy. Chociaż psy te są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, należy je regularnie ćwiczyć, aby pozostały zdrowe i szczęśliwe.

Kątowanie przedniej części ciała Azawacha powinno wynosić co najmniej 130 stopni, a w łokciu powinien on sięgać jednej trzeciej swojej wysokości. Jego kości biodrowe powinny być wyraźnie zaznaczone nad kręgosłupem. Jeśli tak jest, oznacza to, że azawakh ma nadwagę. Kątowanie grzbietu powinno być mniejsze niż 130 stopni, ale nadal ważne jest, aby mieć świadomość wielkości swojego pupila.

Azawachy są psami średniej wielkości, a ich długość sprawia, że świetnie nadają się do polowań. Osiągają wysokość 25-29 cali i ważą od 44 do 55 funtów. Samce azawakhów powinny mieć około 25 cali przy łopatce, natomiast samice powinny mieć około 23 do 25 cali wzrostu i ważyć od 33 do 44 funtów. Azawaki są zazwyczaj łagodne w stosunku do innych psów i świetnie dogadują się z dziećmi.

Azawaki to piękna i egzotyczna rasa psów. Mają krótką, bezwłosą sierść. Ich sierść jest zazwyczaj ruda, czarna lub w kolorze grizzle, bez włosów na brzuchu. Występują również w wielu różnych kolorach, w tym niebieskim, grizzle i kremowym. Sierść azawakhów jest delikatna i nie wymaga regularnego mycia szamponem. Jeśli planujesz hodować własnego Azawacha, pamiętaj, aby przed zakupem psa skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Ile kosztuje strzyżenie psa?