Jak duży jest dorosły Dobermann?

Więc zdecydowałeś się na Dobermanna. Teraz zastanawiasz się: „Jak duży jest dorosły doberman?”. W tym artykule omówimy rasę, wielkość, problemy zdrowotne i koszty. Aby lepiej poznać wielkość dorosłego dobermana, zapoznaj się z poniższymi tabelami. Jaka jest średnia wysokość dorosłego dobermana? Zazwyczaj jest to okres między 7 a 12 miesiącem życia. Samica dobermana osiąga pełnoletność dopiero po około dwóch latach.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu weterynarzgniezno.pl

Charakterystyka rasy

Dobermann to mocny pies o eleganckiej głowie, czujnych oczach, muskularnym tułowiu i długim ogonie. W przeszłości dobermany miały zadarte ogony i wysoko postawione uszy, ale obecnie cechy te zostały zakazane. Mimo że doberman jest dużym i ciężkim psem, samice ważą znacznie mniej niż ich muskularne samce. Dobermany, które znajdują się na brandenburskiej liście psów niebezpiecznych, muszą być zawsze w kagańcu i posiadać dowód, że są nieszkodliwe. Ponadto pinczery dobermany nie mogą być trzymane w Valais ani w innych regionach, gdzie rasa ta jest zakazana.

Dobermann został stworzony jako rasa w Niemczech. Rasa ta powstała w wyniku krzyżowania rottweilerów, owczarków niemieckich, pinczerów niemieckich i weimarów. Obecnie na liście członków FCI znajduje się 36 krajów. Aby uzyskać tytuł championa świata, dobermany muszą spełniać określone normy. Rasa ta ma kilka cech, które odróżniają ją od innych owczarków niemieckich i pinczerów.

Wielkość

Wielkość dorosłego dobermana zależy od płci. Samce dobermanów są większe od samic, ale samice są zazwyczaj mniej skore do zabawy i nie są tak tolerancyjne wobec obcych. Podczas gdy samce mogą być towarzyskie i skłonne do zabawy, samice częściej wiążą się z jednym członkiem rodziny. Obie płcie wymagają socjalizacji i codziennych ćwiczeń, aby zachować zdrowie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej rasie.

Dobermann został wyhodowany z mieszanki różnych ras psów. Choć nie wiadomo, jakie dokładnie rasy zostały użyte, uważa się, że dużą rolę odegrały dwie rasy psów niemieckich. Owczarki staroniemieckie różnią się znacznie od współczesnego owczarka niemieckiego, ale uważa się, że są przodkami rottweilera i weimaranera. Pomimo swojej wielkości i siły, psy te mają słodki i kochający temperament.

Sprawdź również:   Kiedy obroża a kiedy szelki?

Problemy zdrowotne

Mimo że dobermany są generalnie zdrowymi psami, są podatne na kilka problemów zdrowotnych, które dotyczą tej rasy. Przed zakupem dobermana warto dowiedzieć się, na jakie problemy jest podatna ta rasa, jakie są ich objawy i jakie leczenie jest konieczne. Trzy główne przyczyny śmierci psów tej rasy to kardiomiopatia, rak i CVI. Chociaż problemy te występują stosunkowo rzadko, należy je traktować poważnie.

Chociaż rasa Dobermanów nie jest powszechnie znana z problemów zdrowotnych, często obserwuje się podwyższony poziom ALT i AST. Jeśli te wartości są podwyższone, możesz mieć do czynienia z przewlekłym aktywnym zapaleniem wątroby. Niewydolność wątroby jest poważnym problemem i wymaga wykonania biopsji wątroby w celu potwierdzenia diagnozy. Jeśli u Twojego Dobermanna wystąpi któraś z tych chorób, powinieneś zabrać go do lekarza weterynarii na badanie.

Koszt

Koszt zakupu dorosłego Dobermanna zależy od kilku czynników. Po pierwsze, należy pamiętać, że samce dobermanów są droższe od samic. Samice są pożądane przez hodowców i ludzi, którzy chcą rozmnażać psy. Posiadanie samicy Dobermanna raczej nie zwiększy średniego kosztu psa. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze suki. Te wskazówki powinny pomóc Ci w podjęciu decyzji o zakupie suki dobermana.

Zależnie od rodowodu psa, adopcja dobermana może być kosztowna. Jeśli jesteś zajęty, adopcja może być najlepszym rozwiązaniem. Adopcja psa pozwoli Ci również wybrać psa lepiej dopasowanego do Twojego stylu życia. Koszty adopcji są różne, ale zazwyczaj wynoszą od 100 do 300 dolarów. Obejmują one podstawową opiekę weterynaryjną. Aby znaleźć grupę ratowniczą, odwiedź DPCA.

Podobne Tematy