Jaką smycz wybrać dla Dandie Dinmont Terriera

Jeśli szukasz smyczy dla Dandie Dinmont Terriera, istnieje kilka opcji, które możesz rozważyć. Choć Dandie Dinmont jest rasą łatwą w szkoleniu, czasami bywa uparty i niezależny. Aby ułatwić sobie radzenie z tymi cechami, warto rozważyć wybór smyczy z mocowaniem do obroży psa.

Tresura Dandie Dinmont Terriera

Dandie Dinmont Terrier to inteligentna rasa psów. Dzięki temu jest łatwy w szkoleniu. Nie musisz poświęcać dużo czasu na szkolenie psa, pół godziny dwa razy dziennie powinno wystarczyć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci skutecznie wytrenować nowego psa:

Wybierz smycz i karabińczyk odpowiednie do wielkości psa. Długa smycz jest przydatna dla szczeniąt, ale dla psa średniej wielkości należy kupić smycz o długości od 1 m do 1 m20. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar smyczy dla Twojego Dandie Dinmont Terriera, tak abyś mógł go łatwo kontrolować.

Szkolenie Dandie Dinmont Terriera na smyczy

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas szkolenia Dandie Dinmont Terriera na smyczy, jest to, że psy te mają duży popęd łowiecki. Jeśli wyprowadzisz je na dwór, będą gonić małe zwierzęta i mogą nigdy nie wrócić. Historia łowiecka Dandie koncentrowała się na wydrach, dlatego w ich pobliżu należy zachować szczególną ostrożność. Psy tej rasy kopią również duże doły i potrzebują dużo ruchu i kontaktu z człowiekiem, aby ograniczyć to zachowanie.

Aby wyszkolić Dandie Dinmont Terriera do chodzenia na smyczy, należy rozpocząć socjalizację psa już od szczeniaka. Chociaż psy te z natury nie są podejrzliwe w stosunku do ludzi, możesz pomóc im rozwinąć pewność siebie, stopniowo wystawiając je na kontakt z nowymi osobami i sytuacjami. Formalne zajęcia z posłuszeństwa mogą być pomocne w budowaniu pewności siebie psa. Mimo że psy Dandie są znane z dobrego zachowania w domu, mają tendencję do szczekania na obce przedmioty i zwierzęta, dlatego należy rozpocząć ich socjalizację już w wieku szczenięcym.

Wybieranie smyczy dla Dandie Dinmont Terriera

Wybieranie smyczy, aby zabrać swojego Dandie Dinmont Terriera na wystawę psów, jest doskonałym pomysłem. Ta rasa psów należy do rodziny terierów, ale ma swój własny, niepowtarzalny wygląd. Dandie Dinmont ma długie, mocne ciało i charakterystyczną głowę z dużymi, ciemnymi oczami o wyrazistym wyrazie. Jego głowa jest duża jak na swój rozmiar, co świadczy o inteligencji psa. Charakterystyczną cechą tej rasy są również uszy, mierzące od trzech do czterech centymetrów długości. Ciało Dandie jest krótkie i muskularne, o silnej, dobrze rozwiniętej budowie.

Sprawdź również:   Czy doberman jest agresywny?

Smycz dla psa ma kilka zalet, w tym regulowaną długość i wygodny uchwyt. Jest ona również niezwykle wytrzymała i posiada trzy rzędy elementów odblaskowych zapewniających dodatkowe bezpieczeństwo. Wielu osobom podoba się również jej cena. To tylko kilka powodów, dla których wybór smyczy dla Dandie Dinmont Terriera to świetny pomysł. Jeśli nie jesteś pewien, który typ smyczy jest najlepszy dla Twojego psa, przeczytaj kilka opinii klientów i sam zdecyduj.

Wybór dobrej smyczy dla Dandie Dinmont Terriera

Wybór dobrej smyczy dla Dandie Dinmont Terriera jest bardzo ważny, jeśli chcesz, aby pies był bezpiecznie zamknięty na podwórku. Teriery te znane są z rozkopywania podwórek i nie będą zadowolone, jeśli nie znajdą korzenia lub dwóch do pogryzienia. Ponadto psy te potrafią czasem prześlizgnąć się przez ogrodzenie, dlatego upewnij się, że nie pozostawiasz psa bez nadzoru na zewnątrz. Nazwa Dandie Dinmont pochodzi od postaci z powieści Sir Waltera Scotta Guy Manning, napisanej w 1815 roku. Dandie Dinmont Terrier został po raz pierwszy stworzony przez Jamesa Davidsona i do dziś jest uważany za teriera.

Dandie Dinmont teriery to małe, smukłe teriery o charakterystycznej psiej fryzurze. Pierwotnie rasa ta została wyhodowana do polowania na borsuki i wydry. To spokojne i łagodne psy, które są wspaniałymi towarzyszami dla zapracowanych rodzin lub osób, które nie mają zbyt wiele czasu. Ponieważ potrzebują mało lub umiarkowanie dużo ruchu, doskonale nadają się do życia w mieście.

Podobne Tematy