Ile waży dorosły Dandie Dinmont Terrier?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa rasy Dandie Dinmont Terrier, być może zastanawiasz się, ile będzie on ważył jako dorosły. Chociaż Dandie Dinmont są bardzo aktywnymi psami, mogą być również dość pasywne. Chociaż Dandie lubią Netflixa i przytulanki, nie wymagają zbyt wiele ruchu. Na spacerach powinny być jednak wyprowadzane na smyczy, ponieważ mają skłonność do gonienia wiewiórek i uziemionych ptaków. Waga Dandie Dinmont teriera będzie się różnić w zależności od rasy, ale średnio 30 minut dziennie powinno wystarczyć.

Dandie Dinmont terier jest ogólnie stosunkowo zdrowy, ale ma kilka problemów zdrowotnych, którymi należy się zająć. Jego długi kręgosłup może powodować urazy kręgosłupa i może być podatny na infekcje wirusowe i bakteryjne. Powinieneś rozważyć zaszczepienie psa przeciwko tym infekcjom, zwłaszcza jeśli rozważasz jego hodowlę. Szczepienia nie są jednak jedynym sposobem na zapewnienie zdrowia Dandie Dinmont Terrierowi.

Dandie Dinmont Teriery nie muszą być trzymane w domu ani socjalizowane do życia w mieszkaniu. Jednak w przypadku tej rasy mogą wystąpić pewne problemy z zachowaniem. Jego duże oczy mają tendencję do wyłupywania się, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z oczami, w tym jaskry. Objawy tego schorzenia obejmują mrużenie oczu, nadmierne łzawienie i zaczerwienienie oka. Jeśli zauważysz te objawy u swojego Dandie Dinmont Terriera, natychmiast poszukaj pomocy lekarskiej.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Czy Dandie Dinmont Terrier jest alergikiem?