Czy Dandie Dinmont Terrier to pies rodzinny?

Wspaniałym pytaniem, które warto sobie zadać, szukając psa, jest „czy Dandie Dinmont Terrier to dobry pies rodzinny?”. Ta mała rasa ma wysoki poziom energii i będzie gryźć, jeśli pozwolisz im przekroczyć swoje granice. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ta rasa z czasem przyzwyczai się do nowych sytuacji i będzie dobrze wychowana. Poniżej wymieniono zalety i wady posiadania Dandie Dinmonta.

Mimo że Dandie Dinmont jest niezależnym i inteligentnym psem, może być trudny w szkoleniu, dlatego upewnij się, że podczas szkolenia masz pewną rękę. Szkolenie Dandie Dinmonta jest łatwe, jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami i konsekwentnie stosować metody szkoleniowe. Chociaż Dandie Dinmont Terrier ma spokojną osobowość, należy pamiętać, że jest to terier i będzie szczekał, jeśli poczuje się zagrożony lub będzie musiał bronić się przed niebezpieczeństwem.

Dandie Dinmont jest jedną z najstarszych istniejących ras terierów. Swoją nazwę zawdzięcza fikcyjnemu farmerowi, Dandie Dinmontowi. Dandie Dinmont został wyhodowany w Szkocji około 1750 roku. Nazwa rasy pochodzi od komicznego bohatera powieści Sir Waltera Scotta z 1814 roku, Dandie Dinmont. Teriery te są nie tylko dobrymi stróżami, ale także świetnie dogadują się z dziećmi.

Dandie Dinmont Terrier to idealny pies rodzinny. Ta mała rasa terierów jest bardzo inteligentna, uczuciowa i dobrze dogaduje się z dziećmi. Świetnie dogaduje się także z innymi psami. Dandie Dinmont Terrier jest doskonałym wyborem do życia rodzinnego. Pomimo tego, że jest to pies rodzinny, może być wspaniałym towarzyszem zarówno dla dzieci, jak i dla zwierząt domowych. Tak więc, niezależnie od tego, czy szukasz psa, czy towarzysza, nie zwlekaj z podjęciem decyzji, dopóki nie poznasz Dandie Dinmont Terriera!

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Ile średnio żyje dingo?