Czy Chihuahua jest psem domowym?

Chihuahua to niewielka, aktywna rasa psów. Jej niewielkie rozmiary, niskie koszty utrzymania i żywa osobowość sprawiają, że jest chętnie wybierana przez właścicieli zwierząt. W rzeczywistości chihuahua są jedną z najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych. Seria reklam Taco Bell pomogła wylansować tego psa. Obecnie chihuahuas są doskonałymi zwierzętami domowymi dla niemal każdego.

Chihuahuas mają zawsze nadstawione uszy, które ostrzegają je przed każdym intruzem. Są lojalnymi towarzyszami, którzy będą chodzić za Tobą po domu i szczekać na obcych. Ta cecha sprawia, że są one skutecznymi psami stróżującymi i groźnymi obrońcami. Chihuahua może być wspaniałym zwierzęciem domowym, ale jeśli nie wiesz, jak radzić sobie z tą cechą, chihuahua może okazać się dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem.

Chihuahua ma miękkie miejsce na czaszce, zwane molera. Miejsce to, znajdujące się w miejscu grzebienia strzałkowego u innych psowatych, pozwala na umieszczenie dużej, okrągłej głowy w kanale rodnym. Miękkie miejsce u Chihuahua można łatwo zranić, dlatego ważne jest, aby chronić je przed urazami, gdy zajmujesz się szczeniakiem.

Chociaż Chihuahua zostały udomowione przez lud Tolteków, ich prawdziwe pochodzenie nie jest znane. Niektórzy badacze uważają, że początki chihuahuy sięgają XVI wieku. Amerykański Związek Kynologiczny po raz pierwszy uznał chihuahuę w 1904 r.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Jak uspokoić psa, który się boi?