Czy można strzyc Dandie Dinmont Terriera?

Czy można strzyc Dandie Dinmont Terriera? Jeśli planujesz posiadać jednego z tych psów, musisz wiedzieć, jak to zrobić. Psy tej rasy są niezwykle przyjazne w stosunku do dzieci i innych zwierząt domowych. Jeśli odpowiednio je wychowasz, będą wspaniałymi pupilami rodzinnymi. Pamiętaj tylko, aby nie przycinać im uszu! W uszach mogą się całkiem zaplątać! Ta rasa może być strzyżona, ale uważaj, żeby nie zrobić psu krzywdy!

Aby dobrze ostrzyc psa, musisz ręcznie wyciąć martwe włosy z jego sierści. Strzyżenie niszczy sierść, ale ważne jest, aby miała ona co najmniej dwa cale długości. Najlepiej, jeśli włos na czubku głowy jest jasny i miękki. Aby ułatwić strzyżenie, możesz użyć oliwki dla niemowląt zmieszanej z odżywką. Jeśli pies nie lubi, gdy jego sierść jest krótka, możesz spróbować użyć oliwki dla niemowląt zmieszanej z odżywką.

Możesz się zastanawiać, czy powinieneś obcinać sierść Dandie Dinmonta, ponieważ jest ona tak wyjątkowa. Dandie Dinmont to jedna z najrzadszych ras na świecie, o niezwykłym i niepowtarzalnym wyglądzie. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego psa, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Jako pies pracujący, Dandie Dinmont wymaga regularnej pielęgnacji. Idealnym rozwiązaniem jest strzyżenie psa co cztery do sześciu tygodni, ale zaleca się szczotkowanie go kilka razy w tygodniu lub co najmniej raz w tygodniu. Regularne strzyżenie nie sprawi, że sierść będzie wyglądała jak nowa, dlatego najlepszym wyborem jest skorzystanie z usług profesjonalnego groomera. Psy te nie zrzucają zbyt wiele, ale wymagają regularnej pielęgnacji zębów i codziennego ich szczotkowania. Będą bardziej niż szczęśliwe, jeśli będziesz o nie dbać i utrzymywać ich zęby w czystości i zdrowiu.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Skracarki do sierści dla psów