Ile kosztuje strzyżenie psa?

Kiedy chcesz wypielęgnować swojego pupila, możesz się zastanawiać, ile to kosztuje. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów, aby uzyskać ten sam wygląd za znacznie niższą cenę. Przede wszystkim możesz sprawdzić, ile kosztują usługi fryzjerskie dla psów w Twojej okolicy. W ten sposób można ustalić, jaki jest rozsądny koszt. Możesz wybrać tańszą opcję lub przesadzić i zapłacić wyższą cenę.

Możesz sam obniżyć koszty strzyżenia psa, inwestując w dobry zestaw elektrycznych maszynek do strzyżenia. Dobry zestaw maszynek do strzyżenia z ostrzami i grzebieniami będzie kosztował około 30-60 dolarów. Jeśli jesteś właścicielem kundla o umaszczeniu błotnistym, możesz wydać trochę więcej pieniędzy. Ponadto, możesz kupić dobry zestaw nożyc do strzyżenia i grzebień, aby wykonywać trymowanie w domu.

Możesz również dać groomerowi napiwek. Zwyczajowo zostawia się napiwek, który waha się od piętnastu do dwudziestu procent kosztów całej pielęgnacji. Jeśli jednak Twój pies jest szczególnie agresywny lub jego sierść jest w złym stanie, powinieneś zostawić nieco więcej. Niezależnie od wysokości napiwku, ważne jest, aby przed umówieniem się na wizytę wiedzieć, ile będzie kosztować usługa groomingu psa.

Ceny różnią się w zależności od wielkości psa. Mały pies będzie zazwyczaj kosztował mniej niż duży. Rodzaj sierści i długość włosów psa również będą miały wpływ na cenę. Powinieneś także wziąć pod uwagę, jak dużo pracy wymaga pielęgnacja Twojego psa, aby zachować ładny wygląd. Jeśli uda Ci się załatwić te sprawy między kolejnymi sesjami u profesjonalisty, o wiele łatwiej będzie Ci ustalić, ile to będzie kosztować.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Czy Chihuahua lubi dzieci? Tak!