Czy owczarek baskijski może mieszkać w hodowli?

Możesz się zastanawiać, czy owczarek baskijski może mieszkać w hodowli? Jeśli zdecydowałeś się na adopcję tego psa, oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim pozwolisz mu mieszkać w hodowli. Oto kilka najczęstszych błędów, jakie ludzie popełniają z baskami. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo szkolić owczarka baskijskiego, nie martw się, przeprowadzimy Cię przez najważniejsze etapy.

Owczarek baskijski to starożytna rasa o wyjątkowym charakterze. Rasa ta jest znana z niezwykłej wierności i lojalności. Dlatego też nie należy trzymać ich w hodowli! Najlepiej sprawdzają się w domach z otwartą przestrzenią. Należy również pamiętać o skłonnościach tej rasy do terytorializmu i nieufności wobec obcych. Kiedy już dobrze poznasz owczarka baskijskiego, będziesz zaskoczony, jak szybko potrafi się uczyć i przystosowywać do nowego otoczenia.

Ta rasa psów jest oddana swojemu właścicielowi i lubi się do niego jak najbardziej zbliżyć. Niektóre Aussie są znane z tego, że siadają na nodze swojego właściciela, a nawet wskakują mu na kolana. Chociaż psy te nie pochodzą z Australii, są potomkami owczarków baskijskich. Ich pierwotna nazwa brzmiała Euskal artzain txakurra. W przeciwieństwie do innych ras, są one rzadkie i nie zostały uznane przez główne kluby kynologiczne.

Jeśli wybrałeś owczarka baskijskiego jako zwierzę domowe, musisz poświęcić trochę czasu na jego szkolenie. Jako zwierzę domowe wymagają one pozytywnych bodźców, które pomogą im nauczyć się sztuczek rzemieślniczych. Mimo że jest to inteligentna rasa, potrafi również testować swoje granice i wymaga konsekwentnego i stanowczego szkolenia. Jeśli nie będziesz chciał poświęcić czasu i wysiłku na szkolenie, szybko zapomną o szkoleniu z posłuszeństwa i zaczną gryźć Twoje rzeczy.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Co lepsze dla jamnika szelki czy obroża?