Czy psy azawakhów mogą być grube?

Czy psy azawakhów mogą być grube? Odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie. Uwielbiają jednak towarzystwo człowieka i będą szczekać na obcych w swoim stadzie. Psy te są również stworzone do szybkiej jazdy. Ich skóra jest naciągnięta na muskularny i kościsty szkielet, a regularne ćwiczenia są niezbędne, aby utrzymać ich szczupłą sylwetkę. Azawaki mogą brać udział w zawodach typu lure coursing, polegających na pogoni za sztuczną przynętą. Powinieneś obserwować swojego pupila, aby upewnić się, że ma wystarczająco dużo ruchu.

Rasa Azawakh ma głęboko osadzone policzki i może u niego wystąpić wzdęcie, czyli stan, w którym żołądek skręca się do środka i odcina dopływ krwi. Choć może to wyglądać niepokojąco, nie musi być oznaką choroby. Objawy obejmują niepokój, bladość dziąseł, oblizywanie warg i ból. Jeśli u psa wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast udać się do lekarza weterynarii. W przypadku wystąpienia wzdęcia u psa konieczna jest operacja weterynaryjna. Innym sposobem zapobiegania wzdęciom jest żołądkowanie.

Dieta psów azawakhskich jest bardzo uboga w białko. Azawakhowie wyewoluowali z diety składającej się z mleka koziego i prosa. W związku z tym ich układ trawienny przystosował się do diety niskobiałkowej. Dlatego też najlepiej nie podawać im zbyt dużej ilości mięsa lub karmy, ponieważ w dłuższej perspektywie spowoduje to problemy trawienne. Azawakom należy podawać około 3 filiżanek karmy dziennie. W razie potrzeby możesz podawać dodatkową porcję karmy.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Co zrobić, gdy pies swędzi po skaleczeniu