Jak leczyć niedożywienie u psa rasy Azawakh

Jak leczyć niedożywienie u psa rasy Azawakh? Jeśli Twój szczeniak nie spożywa wystarczającej ilości pokarmu, pierwszym krokiem powinna być konsultacja z lekarzem weterynarii i sprawdzenie, czy pies cierpi na tę przypadłość. Jeśli masz dorosłego Azawacha, powinieneś podawać mu 3 do 4 małych posiłków dziennie. Ważne jest również, aby każdego dnia mieć podobną rutynę karmienia, tak aby pies nie odczuwał żadnych zakłóceń w diecie. Jeśli zdecydujesz się na przejście na nową karmę, wprowadzaj ją powoli. Przed wprowadzeniem nowej karmy dla psa, zapytaj lekarza weterynarii o zalecane suplementy.

Objawy niedożywienia

Objawy niedożywienia u psów rasy Azawakh mogą być różne: od ślinienia się do niepokoju. Twój pies może również mieć łapy skierowane na zewnątrz. Jeśli Twój pies wykazuje którykolwiek z tych objawów, natychmiast zgłoś się do lekarza weterynarii. Niewłaściwa dieta może spowodować poważne problemy zdrowotne u Twojego zwierzęcia, w tym problemy z układem pokarmowym i stawami. Pamiętaj, aby nie karmić swojego pupila smakołykami i resztkami jedzenia, a w zamian oferować mu uściski i pocałunki.

Jeśli Twój pies rasy Azawakh wykazuje którykolwiek z tych objawów, czas udać się do lekarza weterynarii. Azawaki są zazwyczaj chude i mają suche mięśnie. Aby zachować zdrowie, potrzebują codziennych spacerów lub biegów. Mimo, że są świetnymi kanapowcami, nie można ich długo zostawiać na zewnątrz. Pamiętaj, aby trzymać psa na bezpiecznym podwórku lub ogrodzonym terenie. Ogrodzenie elektroniczne nie jest wystarczające. Azawaki mają skłonność do przebiegania przez nie.

Możliwości leczenia

Ponieważ Azawakh jest rasą bliską naturze, jego układ odpornościowy jest stosunkowo niewrażliwy na większość zachodnich substancji chemicznych. Dla psów azawakhów najlepsza jest dieta składająca się z 12 do 16% tłuszczu i umiarkowanej ilości białka. Chociaż psy te są smukłe i mają zwarty wygląd, chudy pies jest zdrowszy niż ten, który jest nadmiernie otyły. Leczenie niedożywienia u psa rasy Azawakh powinno skupiać się na zapobieganiu, a nie na leczeniu.

Sprawdź również:   Jaka jest najlepsza karma dla jamnika?

Na szczęście istnieje kilka możliwości leczenia niedożywienia u psa rasy Azawakh. Po pierwsze, jeśli podejrzewasz, że Twój pupil może mieć niedowagę, skonsultuj się z lekarzem weterynarii i poproś o wykonanie badania krwi. Hodowcy azawakhów zalecają dodawanie liści malin do diety suki w okresie ciąży i połogu. Psy rasy Azawakh zazwyczaj łatwo rodzą młode i rzadko wymagają operacji.

Diagnostyka

Oprócz objawów opisanych powyżej, Azawakhi są podatne na zaburzenia immunologiczne zwane niedoczynnością tarczycy. W tym schorzeniu organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy, co powoduje suchość skóry, wypadanie włosów i podatność na różne choroby skóry. Inne objawy to nadmierny przyrost masy ciała, agresja i lękliwość. Jeśli podejrzewasz, że Twój pies może cierpieć z powodu niedożywienia, powinieneś niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Ponieważ psy Azawakh zostały wyhodowane do życia w gorącym i suchym środowisku, ich dieta nie powinna zawierać zbyt dużej ilości białka. Nie należy również podawać im zbyt dużych ilości mięsa, ponieważ może ono uszkodzić ich więzadła. W okresie szczenięcym szczenięta powinny być szczupłe i zdrowe. Nadmierne spożycie białka może jednak prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym nieprawidłowego stawiania nóg przednią częścią ciała.

Podobne Tematy