Dieta niskotłuszczowa dla psów rasy Azawakh

Azawakh jest rasą o głębokiej klatce piersiowej, która jest podatna na wzdęcia, rozszerzenie żołądka i wzdęcia. Wzdęcie występuje wtedy, gdy żołądek rozciąga się lub skręca z powodu przejedzenia. Może to powodować szereg objawów niepokoju, w tym gryzienie. Twój Azawakh może nawet gryźć, ponieważ odczuwa ból. Nie są jednak znane przypadki rozszerzenia żołądka lub dysplazji stawów biodrowych u Azawakhów.

Dieta niskobiałkowa

Prowadzenie diety niskobiałkowej dla psów Azawakh jest niezwykle ważne. Są one przystosowane do życia w ekstremalnych warunkach, a ich układy pokarmowe są dobrze przystosowane do spożywania diety niskobiałkowej. Azawaki powinny być karmione dietą zawierającą warzywa, zieleninę i owoce. Jeśli spożywane jest mięso, powinno być ono pierwszego lub drugiego gatunku. Można również podawać Azawakom ryby i podroby.

Dieta niskotłuszczowa

Rasa psów Azawakh jest z natury bardzo szczupła, dlatego dla zdrowia i dobrego samopoczucia psów tej rasy zaleca się stosowanie diety niskotłuszczowej. Szczenięta azawakhów zwykle nie są otyłe, ale przekarmianie może prowadzić do otyłości i nadwyrężenia delikatnych stawów. Z tego powodu, zaleca się stosowanie diety niskotłuszczowej u psów rasy Azawakh. Poniżej wymieniono niektóre korzyści wynikające ze stosowania diety niskotłuszczowej u psów rasy Azawakh.

Nie stwierdzono występowania dysplazji stawów biodrowych

Chociaż nie odnotowano przypadków dysplazji stawów biodrowych u psów rasy Azawakh, niektóre z tych psów mają skłonność do wzdęć. Wzdęcie jest stanem chorobowym, w którym żołądek skręca się do wewnątrz i odcina dopływ krwi do biodra. Objawy wzdęcia obejmują niepokój, ślinienie się, bladość dziąseł, oblizywanie warg i oznaki bólu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów wzdęcia należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii. Aby zapobiec wzdęciom u azawakhów, należy stosować usztywnianie żołądka.

Nie stwierdzono przypadków rozszerzenia żołądka

Chociaż azawakhi są generalnie zdrową rasą, istnieją pewne zagrożenia związane z tą dietą. Niektóre rasy są podatne na niedoczynność tarczycy, stan, który występuje, gdy tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonu tarczycy. Objawy niedoczynności tarczycy obejmują suchość skóry, skłonność do chorób skóry, przyrost masy ciała i lękliwość. Stan ten może być również spowodowany niedoborem hormonów tarczycy u Azawakhów. Leczenie zazwyczaj polega na substytucji hormonalnej.

Sprawdź również:   Jak długo żyje Brittany?

Umiarkowanie aktywny

Jako rasa o głębokiej klatce piersiowej, Azawakh jest podatny na schorzenia takie jak wzdęcia, rozszerzenie żołądka i rozwolnienie. Wzdęcie jest stanem, który występuje, gdy pies przełyka zbyt dużo pokarmu. Stan ten powoduje skręt żołądka i jego rozszerzenie, co może skutkować takimi objawami jak wylizywanie się i agresja. Poniżej przedstawiamy umiarkowanie aktywną dietę dla Azawakhów.

Loyal

Dieta Loyal dla Azawakhów powinna zawierać pokarmy o niskiej zawartości tłuszczu i białka. Żywność ta powinna pochodzić ze źródeł zwierzęcych, takich jak ryby, mięso i drób. Powinna także zawierać kwasy tłuszczowe omega, prebiotyki, przeciwutleniacze i witaminy. Jeśli planujesz podawać swojemu Azawakhowi dietę zawierającą duże ilości tłuszczu, powinieneś rozważyć przejście na karmę bezzbożową.

Ochrona

Azawakh znany jest ze swojej silnej więzi z właścicielami i członkami rodziny. Chociaż w stosunku do obcych są powściągliwe, potrafią być wiernym towarzyszem. Ich dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne minerały, których potrzebują dla optymalnego zdrowia. Potas, wapń, fosfor, magnez, mangan i selen są niezbędne dla rozwoju mocnych kości. Minerały te przyczyniają się również do prawidłowego funkcjonowania serca i metabolizmu. Ponadto ważne jest, aby unikać nadmiaru tłuszczu w diecie zwierzęcia, ponieważ może on prowadzić do otyłości i innych problemów zdrowotnych.

Rzadkość

Azawakh jest rasą średniej wielkości. Samce i samice są mniej więcej tej samej wielkości, osiągając od 25 do 29 cali w kłębie. Prawidłowa waga Azawacha to około 33 do 44 funtów. Aby określić właściwą wagę, należy sprawdzić wzorzec rasy Azawakh. Przy ustalaniu diety dla tego gatunku należy również wziąć pod uwagę poziom energii psa. Azawaki są podatne na ataki padaczki, ale często udaje się je kontrolować za pomocą leków, zmiany stylu życia i diety. Aby uniknąć jakichkolwiek problemów zdrowotnych, zaleca się, aby właściciele unikali rozmnażania tych zwierząt.

Podobne Tematy