Jakie są odmiany umaszczenia psów rasy Brittany?

Możesz się zastanawiać, jaka jest różnica między bobogoniastym brytanem a brytanem dwubarwnym. Aby odpowiedzieć na to pytanie, omówimy różne typy umaszczenia: Bicolor, Bob tail tail, Short backed, Cobby i Bicolor. Zaczynajmy! Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, poniżej przedstawiamy szczegóły:

Szata Bicolor

Szata Bicolor psa brytańskiego jest uderzająca w swej urodzie i stanowi charakterystyczną cechę tej rasy. Linia grzbietu tego psa jest lekko spadzista, a jego wysokość jest mniej więcej taka sama jak szerokość. Długość ciała powinna być w przybliżeniu równa szerokości, a jego proporcje powinny być kwadratowe. Prawie siedemdziesiąt procent ekspertów zgadza się co do długości kufy. Uszy brytana są również długie i lekko skośne.

Bob ogoniasty

Odmiana rasy brytyjskiej o umaszczeniu bob ogoniastym ma charakterystyczny wygląd. Psy te są średniej wielkości, atletyczne i zwarte. Ich głowa ma kształt klina z długimi, klapniętymi uszami. Mają długi, elastyczny chód i ogon, który zazwyczaj ma długość od trzech do dziesięciu centymetrów. Niektóre psy rodzą się z krótkimi ogonami. Sierść psa brettyńskiego jest głównie koloru brązowego.

Krótkonożny

Krótkonożny pies brettyński jest rasą średniej wielkości. Waży od trzydziestu do czterdziestu funtów i ma wysokość od siedemnastu do dwudziestu centymetrów. Chociaż jest duży, nie jest zbyt duży, aby zmieścić się w samochodzie lub w domu. Bretania to niezwykle wszechstronna rasa o wielu zastosowaniach. W rzeczywistości rasa ta zdobyła więcej podwójnych tytułów mistrzowskich niż jakakolwiek inna rasa psów. Te podwójne tytuły obejmują wystawy pokroju i próby terenowe.

Kobby

We Francji rasa psów brytańskich znana jest jako cobby. Ta mała, kompaktowa rasa osiąga zazwyczaj wysokość od 18 do 20 cali i waży od 20 do 40 funtów. Angielski springer jest krótszy od francuskiego brytana. Ta rasa psów jest dostępna w różnych kolorach, w tym czerwonym, białym, wątrobianym, czarnym i trójkolorowym. Jego ogon jest krótki i płaski.

Sprawdź również:   Jaki szampon do kąpieli dla owczarka baskijskiego?

Średniej wielkości

Bretania średnia to energiczna rasa psów średniej wielkości. Mogą ważyć od trzydziestu do czterdziestu funtów i mają falistą, płaską sierść. Występują w kolorze białym, wątrobianym, pomarańczowym i z wzorem pinto na całym ciele. Typowy brytan ma wzór pinto i kolorową maskę nad oczami. Mają również żywe, radosne usposobienie i są bardzo inteligentne.

Leggy

Nogie odmiany brytanów są stosunkowo zdrową rasą, ale należy zwrócić uwagę na kilka istotnych różnic. Pomimo długich nóg, niekoniecznie jest ona zdrowsza od innych odmian bretanii. Leggy Brittany ma tendencję do nadwagi, co często jest problemem w przypadku tych psów. Na szczęście regularne wizyty u weterynarza mogą pomóc zapobiec tym problemom zdrowotnym. Leggy Brittany są również ogólnie przyjazne, więc dobrze radzą sobie z dziećmi i dobrze się z nimi czują.

Padaczka

Pies, który ma padaczkę może cierpieć z powodu kilku objawów. Napady trwają zwykle od jednej do pięciu minut, ale mogą trwać dłużej. Jeśli trwają dłużej niż piętnaście minut, pies może cierpieć na padaczkę zwaną stanem padaczkowym (status epilepticus). Jeśli pies znajduje się w tym stanie, uznaje się, że jest w stanie nagłym. Podczas napadu pies nie może połknąć języka. Z tego powodu bardzo ważne jest rozpoznanie objawów.

Podobne Tematy