Mieszanka pudla z Dandie Dinmont Terrierem

Pudel i Dandie Dinmont Terrier to dwie najpopularniejsze rasy psów. Wśród odmian mieszańców pudla i dandie popularne są Bidoodle, Schnoodle i Yorkipoo. Kolor boksu każdego psa powinien odpowiadać kolorowi jego właścicieli. Pudle są cieniowane na zielono i czerwono, natomiast budka Dandie Dinmont Terriera powinna być czerwona lub szara.

Dandie Dinmont Terrier

Dandie Dinmont Terrier to mały pies o charakterystycznym wyglądzie. Nazwany tak na cześć fikcyjnej postaci, jest nisko osadzony na ziemi i ma charakterystyczną „kupkę” włosów na głowie. Rasa ta była hodowana od wieków, zanim zyskała sławę. Jednak dziś nadal jest bardzo rzadka. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Dandie jako zwierzęcia domowego, powinieneś poznać fakty na temat tej rasy terierów.

Bidoodle

Bidoodle to mieszanka pudla z krwią Dandie Dinmont teriera. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana do polowania na borsuki i wydry, ale obecnie jest uważana za spokojnego i powściągliwego psa o zacięciu teriera i zamiłowaniu do polowań. Dandie Dinmont Terrier jest uważany za jednego z najrzadszych psów czystej krwi, a Kennel Club of England umieścił go na liście zagrożonych ras rodzimych.

Schnoodle

Mieszanka Schnoodle z Dandie Dinmont terierem jest psem hipoalergicznym. Pies wyhodowany z cech pudla i sznaucera jest znany jako Schnoodle. Krzyżówka ta powstała w Anglii pod koniec XVI wieku. Ten typ psa jest długowłosy i nisko osadzony na ziemi. Dawniej Dandie Dinmont Terrier był wykorzystywany jako pies myśliwski. Obecnie rasa ta jest rzadko spotykana poza ringami wystawowymi.

Yorkipoo

Yorkipoo jest energicznym, kochającym zabawę psem o wysokim poziomie aktywności. Rasa ta jest lojalna wobec swojej rodziny i chętnie korzysta ze wszystkich zajęć, które się z nią wiążą. Yorkipoo jest stosunkowo łatwy w szkoleniu, ale może stać się uparty, jeśli szkolenie jest surowe lub powtarzalne. Spraw, aby szkolenie było przyjemne i satysfakcjonujące, stosując pozytywne wzmocnienie. Ostre korekty lub negatywne wzmocnienie mogą tylko zranić psa i nie będą skuteczne w przypadku tej rasy.

Sprawdź również:   Czy Dingo można czesać?

Bolonoodle

Miś w filiżance: tak nazywa się Bolonoodle, designerska krzyżówka pudla i rasy psów bolońskich. Ta niezwykła rasa ma zaledwie 15-20 lat i jest stosunkowo nowym dodatkiem do świata psów. Poniżej podajemy kilka ważnych faktów na temat tej uroczej, małej rasy. Zanim jednak kupisz szczeniaka, poznaj kilka innych faktów, które powinieneś znać.

Kokapoo

Kokapoo to mały, bardzo inteligentny pies, który jest wspaniałym zwierzęciem rodzinnym. Rasa ta jest lojalna, kochająca i dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, choć może wymagać nieco szkolenia i socjalizacji. Chociaż jest stosunkowo bezwonny, należy go kąpać tylko kilka razy w roku. Zbyt częste kąpiele mogą pozbawić jego sierść naturalnych olejków, prowadząc do przesuszenia i podrażnień.

Podobne Tematy