Dandie Dinmont Terrier

Dandie Dinmont Terrier ma długą historię, która rozpoczęła się w Anglii, gdzie został wyhodowany przez kobziarza Willie Allana. Pies ten był używany do polowania na szkodniki i stał się drugim najstarszym psem na świecie. W 1886 r. Amerykański Kennel Club uznał rasę i wpisał ją do rejestru ksiąg stadnych. Po II wojnie światowej wiele hodowli rozwiązało się lub zniszczyło rasę, ale niewielka grupa osób kontynuowała hodowlę dandie. W tym czasie znany hodowca Willie Allan był odpowiedzialny za przywrócenie rasy do życia, a niewielka grupa Dandie została wyhodowana przed wojną. Hodowle te kontynuowały hodowlę Dandie aż do początku lat 90-tych, kiedy to przekazano je do Battersea Dogs and Cats Home.

Dandie Dinmont Terrier to dostojny terier z psią grzywą. Został wyhodowany do polowania na borsuki i wydry, ale obecnie jest łagodnym, czułym towarzyskim motylem. Dandie Dinmont, choć nie jest często spotykany poza ringami wystawowymi, jest bardzo oddanym towarzyszem i świetnie nadaje się na zwierzę rodzinne. Więcej o tej uroczej rasie dowiesz się z poniższych linków.

Mimo że Dandie może być bardzo agresywny w stosunku do obcych, jest bardzo przyjazny w stosunku do członków rodziny i innych zwierząt domowych. Przy odpowiedniej socjalizacji i szkoleniu, Dandie będą wspaniałymi zwierzętami domowymi dla dzieci. Chociaż Dandie nie są znane ze swojej agresywności, są przyjazne i kochające w stosunku do dzieci, także tych najmłodszych. Dandie doskonale radzi sobie również z małymi zwierzętami i dobrze czuje się w towarzystwie zwierząt domowych. W przeciwieństwie do innych terierów, Dandie dobrze dogadują się z dziećmi.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Mieszanka Corgi z Jamnikiem