Czy Dandie Dinmont Terrier lubi chodzić?

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez przyszłych właścicieli Dandie Dinmont Terrierów jest pytanie: „Czy Dandie Dinmont lubi chodzić?”. Pytanie to jest często mylone z innym, bardziej ogólnym pytaniem: „Czy pies lubi chodzić?”

Krótkie nogi i zwarta budowa Dandie Dinmont Terriera sprawiają, że są one kiepskimi towarzyszami do joggingu, jazdy na rowerze i biegania. Są dobrymi towarzyszami spacerów, ale ich krótkie nogi sprawiają, że nie nadają się do joggingu, dlatego powinny pozostać przy spacerach i szybkich biegach na podwórku. Należy jednak dbać o ich sierść – dwa razy do roku wymagają ręcznego rozczesywania i codziennego szczotkowania. Ponadto należy regularnie przycinać psu paznokcie i regularnie czyścić uszy.

Dandie Dinmont ma pewne problemy z oczami. Rogówka, przezroczysta zewnętrzna warstwa oka, jest narażona na uszkodzenia wynikające z genetyki psa. Może to prowadzić do odkładania się małych, białych kryształków, które powodują niewielkie zaburzenia widzenia. W skrajnych przypadkach kryształy te mogą powodować ślepotę. Jeśli zauważysz u swojego psa takie objawy, poszukaj pomocy lekarskiej. Jeśli podejrzewasz u swojego psa tę chorobę, można ją wykryć za pomocą badania krwi. Jeśli objawy są poważne, lekarz weterynarii zaleci stosowanie hormonów zastępczych.

Dandie Dinmont Terrier jest wspaniałym towarzyszem spacerów. Codzienny spacer w parku lub na podwórku to świetny sposób na rozładowanie energii psa. Chociaż nie możesz zabrać psa na jogging lub przejażdżkę rowerową, Dandie Dinmont Terrier może godzinami bawić się w aportowanie piłki lub zabawki. Najlepiej jednak ograniczyć te czynności do bezpiecznych miejsc, aby nie stwarzać zagrożenia dla ludzi.

Podobne Tematy
Sprawdź również:   Jakich szelek nie kupować dla psa?